Item session lock API (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: User
pt: Utilizador

en: Module
pt: Módulo

en: Owner
pt: Proprietário

en: seconds
pt: segundos
