Item session lock API (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: User
uk: Користувач

en: Node
uk: Матеріал

en: Module
uk: Модуль

en: Owner
uk: Власник

en: seconds
uk: секунд(и)

en: break the lock
uk: зняти блокування

en: This @item is already being edited by user !user, and is locked.
uk: Цей @item наразі редагується користувачем !user і тому заблокований.
