iToggle (7.x-2.0-beta3) - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Path
ar: المسار

en: Warning
ar: تحذير

en: !name field is required.
ar: حقل "!name" ضروري.

en: Number of values
ar: عدد القيم

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
ar: يتم تطبيق هذه الإعدادات على الحقل %field في أي مكان يستخدم فيه. تؤثر هذه الإعدادات على كيفية تخزين المعلومات في قاعدة البيانات ولا يمكن تغييرها بعد إنشاء البيانات.

en: %field has no field settings.
ar: الحقل %field ليس له إعدادات.
