iToggle (7.x-2.0-beta3) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Yes
it: Sì

en: Path
it: Percorso

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Warning
it: Avviso

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Number of values
it: Numero di valori

en: Important
it: Importante

en: Speed
it: Velocità

en: Display Type
it: Tipo di visualizzazione

en: Yes/No
it: Sì/No

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
it: Queste impostazioni si applicano al campo %field ovunque sia utilizzato. Siccome variano il modo in cui i dati sono memorizzati nel database, non possono più essere modificate una volta che dati sono stati inseriti.

en: %field has no field settings.
it: %field non ha impostazioni per il campo.

en: Production (Minified)
it: Produzione (minificato)

en: Development (Uncompressed Code)
it: Sviluppo (codice non compresso)

en: At least @a
it: @a o successiva
