iToggle (7.x-2.0-rc2) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Basic Settings
fa: تنظیمات پایه

en: Advanced Settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Warning
fa: اخطار

en: This field is required.
fa: این فیلد اجباری است.

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: !name field is required.
fa: فیلد !name اجباری است.

en: About
fa: درباره

en: Speed
fa: سرعت

en: Yes/No
fa: بله/خیر

en: This field stores simple on/off or yes/no options.
fa: این فیلد مقادیر روشن/خاموش یا بله/خیر را ذخیره می‌کند
