iToggle (7.x-2.0) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Warning
id: Peringatan

en: This field is required.
id: Bagian ini harus diisi.

en: Animation Speed
id: Kecepatan animasi

en: Not published
id: Tidak dipublikasikan

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: About
id: Tentang

en: This field stores simple on/off or yes/no options.
id: Isian ini menyimpan opsi nyala/mati atau ya/tidak yang sederhana.
