iToggle (7.x-2.0-beta3) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Path
fr: Chemin

en: Basic Settings
fr: Paramètres de base

en: Advanced Settings
fr: Paramètres Avancés

en: Warning
fr: Avertissement

en: !name field is required.
fr: Le champ !name est requis.

en: Number of values
fr: Nombre de valeurs

en: For example
fr: Par exemple

en: Speed
fr: Vitesse

en: Display Type
fr: Type d'affichage

en: Yes/No
fr: Oui/Non

en: On/Off
fr: Activé/Désactivé

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
fr: Ces paramètres s'appliquent au champ %field partout où il est utilisé. Ces paramètres impactent la manière dont les données sont stockées dans la base et ne peuvent être changés après que la donnée a été créée.

en: %field has no field settings.
fr: %field n'a pas de paramètres de champ.

en: Development (Uncompressed Code)
fr: Développement (code non compressé)

en: At least @a
fr: Au moins @a
