ITS2.0 Integration (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Title
id: Judul

en: Type
id: Jenis

en: yes
id: ya

en: Save
id: Simpan

en: no
id: tidak

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Formats
id: Format

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Translate
id: Terjemahkan

en: alert
id: perhatian

en: The maximum length of the field in characters.
id: Panjang maksimum field dalam karakter.

en: language
id: bahasa
