ITS2.0 Integration (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Title
de: Titel

en: Type
de: Typ

en: yes
de: Ja

en: Save
de: Speichern

en: no
de: Nein

en: Domain
de: Domäne

en: Note
de: Hinweis

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: description
de: Beschreibung

en: Metadata
de: Metadaten

en: Formats
de: Formate

en: Language Management
de: Verwaltung von Sprachen

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Translate
de: Übersetzen

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
de: %name: Der Wert darf nicht länger als %max Zeichen sein.

en: translate
de: Übersetzen

en: alert
de: Alarm

en: The maximum length of the field in characters.
de: Die Maximallänge des Feldes in Zeichen

en: language
de: Sprache

en: Translation Management
de: Übersetzungs-Management

en: Meta name
de: Meta-Name

en: Meta name (defaults to the field name)
de: Meta-Name (standardmäßig der Feldname)
