ITS2.0 Integration (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Title
fr: Titre

en: yes
fr: oui

en: Save
fr: Enregistrer

en: no
fr: non

en: Domain
fr: Domaine

en: Maximum length
fr: Taille maximale

en: Metadata
fr: Metadonnées

en: Language Management
fr: Gestion de langue

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Translate
fr: Traduire

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
fr: %name : la valeur ne doit pas dépasser %max caractères.

en: translate
fr: traduire

en: alert
fr: alerte

en: The maximum length of the field in characters.
fr: La longueur maximale du champ en nombre de caractères.

en: language
fr: langue

en: Meta name
fr: Balise meta name

en: Meta name (defaults to the field name)
fr: Balise meta name (par défaut : le nom du champ)

en: These will be available only when you enable Multilingual support in Publishing options above.
fr: Elles seront disponibles uniquement lorsque vous activerez le support multilingue dans les Options de publication plus haut.
