ITS2.0 Integration (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Type
it: Tipo

en: yes
it: sì

en: Save
it: Salva

en: Domain
it: Dominio

en: Maximum length
it: Lunghezza massima

en: description
it: descrizione

en: Formats
it: Formati

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Translate
it: Traduci

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
it: %name: il valore non può essere più lungo di %max caratteri.

en: translate
it: traduci

en: alert
it: avviso

en: The maximum length of the field in characters.
it: Numero massimo di caratteri del campo.

en: language
it: lingua

en: These will be available only when you enable Multilingual support in Publishing options above.
it: Saranno disponibili solo dopo aver abilitato il supporto multilingue nelle opzioni di pubblicazione qui sopra.
