ITS2.0 Integration (7.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (18 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Type
oc: Tipe

en: yes
oc: òc

en: Save
oc: Enregistrar

en: no
oc: non

en: Domain
oc: Domeni

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: description
oc: descripcion

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Translate
oc: Traduire

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
oc: %name : la valor deu pas dépasser %max caractèrs.

en: translate
oc: traduire

en: alert
oc: alèrta

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.

en: language
oc: lenga

en: Meta name
oc: Balisa meta name

en: Meta name (defaults to the field name)
oc: Balisa meta name (par defaut : lo nom del camp)

en: These will be available only when you enable Multilingual support in Publishing options above.
oc: Elles seràn disponibles uniquement quand vous activarez lo support multilingüe dins les Opcions de publicacion mai haut.
