ITS2.0 Integration (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Title
pt: Título

en: Type
pt: Tipo

en: yes
pt: sim

en: Save
pt: Salvar

en: no
pt: não

en: Domain
pt: Domínio

en: Note
pt: Nota

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: description
pt: descrição

en: Metadata
pt: Metadados

en: Formats
pt: Formatos

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Translate
pt: Traduzir

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
pt: %name: você não pode digitar mais do que %max caracteres.

en: translate
pt: traduzir

en: alert
pt: alerta

en: The maximum length of the field in characters.
pt: O tamanho máximo do campo em caracteres.

en: language
pt: idioma
