ITS2.0 Integration (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Type
uk: Тип

en: yes
uk: так

en: Save
uk: Зберегти

en: no
uk: ні

en: Domain
uk: Домен

en: Note
uk: Примітка

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: description
uk: опис

en: Metadata
uk: Метадані

en: Formats
uk: Формати

en: Language Management
uk: Керування мовами

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Translate
uk: Перекласти

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
uk: %name: значення не може перевищувати %max символів.

en: translate
uk: перекласти

en: alert
uk: тривога

en: The maximum length of the field in characters.
uk: Максимальна довжина поля в символах.

en: language
uk: мова

en: Meta name
uk: Мета-назва

en: Meta name (defaults to the field name)
uk: Мета тип (за замовчуванням ім'я поля)

en: These will be available only when you enable Multilingual support in Publishing options above.
uk: Будуть доступні, якщо ви увімкнете підтримку багатомовності в налаштуваннях публікації вище.
