Iubenda Integration (7.x-2.3) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Development
it: Sviluppo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: error
it: errore

en: Top
it: In cima

en: Format
it: Formato

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Text
it: Testo

en: Theme
it: Tema

en: Block
it: Blocco

en: Bottom
it: In fondo

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Other
it: Altro

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Text color
it: Colore del testo

en: Position
it: Posizione

en: Font size
it: Dimensione del carattere

en: Buttons
it: Pulsanti

en: White
it: Bianco

en: Style
it: Stile

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Top right
it: In alto a destra

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: No style
it: Nessuno stile

en: Log level
it: Livello di log

en: Classes
it: Classi

en: info
it: informazioni

en: Black
it: Nero

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: At least @a
it: @a o successiva

en: @e: At least @a
it: @e: @a o successiva
