Iubenda Integration (7.x-2.5) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: error
pt: erro

en: Top
pt: Superior

en: Format
pt: Formato

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Text
pt: Texto

en: Theme
pt: Tema

en: Block
pt: Bloco

en: Bottom
pt: Inferior

en: Footer
pt: Rodapé

en: Colors
pt: Cores

en: Other
pt: Outros

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Required parameters
pt: Parâmetros requeridos

en: Position
pt: Posição

en: Font size
pt: Tamanho da fonte

en: Buttons
pt: Botões

en: White
pt: Branco

en: Style
pt: Estilo

en: Top left
pt: Esquerda em cima

en: Top right
pt: Direita em cima

en: Bottom right
pt: Direita embaixo

en: Bottom left
pt: Esquerda embaixo

en: No style
pt: Sem estilo

en: Form
pt: Formulário

en: Debug
pt: Depurar

en: Classes
pt: Turmas

en: info
pt: informação

en: Black
pt: Preto

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Debugging
pt: Depurando

en: Checkbox
pt: A caixa de seleção

en: Slide down
pt: Rolar para baixo

en: Privacy Policy
pt: Política de Privacidade

en: Radio
pt: Rádio
