Janrain Registration (7.x-2.0-rc1) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Title
id: Judul

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Cancel
id: Batal

en: view
id: tampilan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Path
id: Jalur

en: Client ID
id: ID Klien

en: E-mail address
id: Alamat email

en: Profile
id: Profil

en: Original
id: Asli

en: Log out
id: Logout

en: Save field
id: Simpan data

en: Manage fields
id: Kelola bidang

en: Add new field
id: Tambah data baru

en: Column
id: Kolom

en: The field has been updated.
id: Field sudah di-update.

en: The specified title is already in use.
id: Judul yang anda isi sudah digunakan.

en: The field has been created.
id: Data sudah dibuat.

en: Edit field
id: Edit data

en: Delete field
id: Hapus data

en: Delete field.
id: Hapus field.
