Janrain Registration (7.x-2.1) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Reset to defaults
fr: Revenir aux valeurs par défaut

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: view
fr: voir

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: edit
fr: modifier

en: Field
fr: Champ

en: Save
fr: Enregistrer

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Path
fr: Chemin

en: content types
fr: types de contenu

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: E-mail address
fr: Adresse de courriel

en: Profile
fr: Profil

en: Session closed for %name.
fr: Session fermée pour %name.

en: share
fr: partager

en: Teasers
fr: Accroches

en: Log out
fr: Se déconnecter

en: Content title
fr: Titre du contenu

en: Save field
fr: Enregistrer le champ

en: Manage fields
fr: Gérer les champs

en: Add new field
fr: Ajouter un nouveau champ

en: Links area
fr: Région des liens

en: Column
fr: Colonne

en: Capture
fr: Capturer

en: The field has been updated.
fr: Le champ a été mis à jour.

en: UI Settings
fr: Paramètres de l'interface

en: Field Mapping
fr: Correspondance des champs

en: Application ID
fr: Identifiant (ID) de l'application

en: The specified title is already in use.
fr: Le titre spécifié est déjà utilisé.

en: The field has been created.
fr: Le champ a été créé.

en: Edit field
fr: Modifier le champ

en: Delete field
fr: Supprimer le champ

en: Delete field.
fr: Supprimer le champ.

en: Enable SSO
fr: Activer le SSO
