Janrain Registration (7.x-2.12) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Title
pt: Título

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Reset to defaults
pt: Restaurar para as configurações padrão

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Version
pt: Versão

en: view
pt: ver

en: Reset
pt: Redefinir

en: Settings
pt: Configurações

en: edit
pt: editar

en: Field
pt: Campo

en: Save
pt: Salvar

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Path
pt: Caminho

en: content types
pt: tipos de conteúdo

en: Client ID
pt: ID do Cliente

en: E-mail address
pt: Endereço de e-mail

en: Profile
pt: Perfil

en: Session closed for %name.
pt: Sessão encerrada para %name.

en: share
pt: compartillhar

en: Teasers
pt: Chamadas

en: Log out
pt: Sair

en: Save field
pt: Salvar campo

en: Manage fields
pt: Gerenciar campos

en: Add new field
pt: Novo campo

en: Links area
pt: Área de links

en: Column
pt: Coluna

en: Capture
pt: Capturar

en: The field has been updated.
pt: O campo foi atualizado.

en: The specified title is already in use.
pt: O título digitado já está em uso.

en: The field has been created.
pt: O campo foi criado.

en: Edit field
pt: Editar campo

en: Delete field
pt: Apagar campo

en: Delete field.
pt: Apagar campo.

en: We were unable to complete your request.
pt: Não fomos capazes de completar a sua requisição.
