Janrain Registration (7.x-2.9) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Reset to defaults
it: Ripristina le impostazioni predefinite

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Version
it: Versione

en: view
it: mostra

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Field
it: Campo

en: Save
it: Salva

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Path
it: Percorso

en: content types
it: tipi di contenuto

en: E-mail address
it: Indirizzo e-mail

en: Normal
it: Normale

en: Profile
it: Profilo

en: Original
it: Originale

en: Session closed for %name.
it: Sessione chiusa per %name.

en: Teasers
it: Anteprime

en: Log out
it: Esci

en: Content title
it: Titolo del contenuto

en: Save field
it: Salva il campo

en: Manage fields
it: Gestisci campi

en: Add new field
it: Aggiungi un nuovo campo

en: Column
it: Colonna

en: The field has been updated.
it: Il campo è stato aggiornato.

en: Application ID
it: ID applicazione

en: The specified title is already in use.
it: Il titolo specificato è già utilizzato.

en: The field has been created.
it: Il campo è stato creato.

en: Edit field
it: Modifica campo

en: Delete field
it: Elimina campo

en: Delete field.
it: Eliminare il campo.
