jBase5 (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: More
fa: بیشتر

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Search
fa: جستجو

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: up
fa: بالا

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: URL:
fa: نشانی:

en: Updated:
fa: به‌روز شده:

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Skip to Main Content
fa: پرش به محتوای اصلی

en: Your search yielded no results
fa: جستجوی شما نتیجه‌ای در بر نداشت

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم
