jBase5 (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Comments
pt: Comentários

en: More
pt: Mais

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Categories
pt: Categorias

en: Search
pt: Pesquisar

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: up
pt: subir

en: Go to parent page
pt: Ir para página pai

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Updated:
pt: Actualizado:

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Display breadcrumb
pt: Mostrar navegação estrutural

en: Skip to Main Content
pt: Saltar para o Conteúdo Principal

en: Your search yielded no results
pt: A pesquisa não gerou resultados

en: You are here
pt: Está aqui

en: Rounded corners
pt: Cantos arredondados

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: Footer first
pt: Rodapé primeiro

en: Footer second
pt: Rodapé segundo

en: Footer third
pt: Terceiro rodapé
