jBase5 (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Comments
tr: Yorumlar

en: More
tr: Devamı

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Search
tr: Ara

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: up
tr: yukarı

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Updated:
tr: Güncellendi:

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Display breadcrumb
tr: Sayfa yolunu göster

en: Breadcrumb separator
tr: Sayfa yolu ayracı

en: Your search yielded no results
tr: Aramanıza uygun bir sonuç bulunamadı

en: Content top
tr: Önce içerik

en: You are here
tr: Buradasınız

en: Rounded corners
tr: Yuvarlatılmış köşeler

en: Content bottom
tr: İçeriğin altında

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Text only. Dont forget to include spaces.
tr: Sadece metin. Boşlukları koymayı unutmayın.

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Preface first
tr: Giriş ilk

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Footer first
tr: Birinci alt bilgi

en: Footer second
tr: İkinci alt bilgi

en: Footer third
tr: Üçüncü alt bilgi
