jBase5 (7.x-1.3) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: More
it: Altro

en: Yes
it: Sì

en: Categories
it: Categorie

en: Search
it: Cerca

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: up
it: su

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Updated:
it: Aggiornato:

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Skip to Main Content
it: Passa al Contenuto Principale

en: Your search yielded no results
it: La ricerca non ha prodotto risultati

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale
