jBase5 (7.x-1.3) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Comments
pt: Comentários

en: More
pt: Mais

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Categories
pt: Categorias

en: Search
pt: Buscar

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: up
pt: acima

en: Go to parent page
pt: Ir para a página superior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Updated:
pt: Atualizado:

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Display breadcrumb
pt: Exibir trilha de navegação

en: Breadcrumb separator
pt: Separador de trilha de navegação

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
pt: Adicionar um separador ao final da trilha de navegação

en: Skip to Main Content
pt: Ir para o Conteúdo Principal

en: Your search yielded no results
pt: A busca não retornou resultados

en: Content top
pt: Topo do conteúdo

en: You are here
pt: Você está aqui

en: Rounded corners
pt: Cantos arredondados

en: Content bottom
pt: Base do Conteúdo

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
pt: Útil quando a trilha de navegação é colocada logo antes do título.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
pt: Adicionar o título da página ao final da trilha de navegação

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
pt: Útil quando a trilha de navegação não é colocada logo antes do título.

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: Footer first
pt: Primeiro rodapé

en: Footer second
pt: Segundo rodapé

en: Footer third
pt: Terceiro rodapé
