jBase5 (7.x-1.4) - en to hu translation catalogue (32 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Content
hu: Tartalom

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: More
hu: Több

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Search
hu: Keresés

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: up
hu: fel

en: Go to parent page
hu: Ugrás a szülő lapra.

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Help
hu: Súgó

en: URL:
hu: Webcím:

en: Updated:
hu: Frissítve:

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Skip to Main Content
hu: Ugrás a tartalomhoz

en: Your search yielded no results
hu: Nincs találat.

en: Content top
hu: Tartalom teteje

en: You are here
hu: Jelenlegi hely

en: Rounded corners
hu: Lekerekített sarkok

en: Box around
hu: Körbefoglaló doboz

en: Each pane
hu: Minden tábla

en: Content bottom
hu: Tartalom alja

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Choose whether to include the box around each pane (piece of content) or region (each column or region)
hu: Annak kiválasztása, hogy a doboz minden tábla (tartalom egy része) vagy a régió (minden oszlop vagy régió) körül legyen-e.

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Preface first
hu: Bevezető először

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: Footer first
hu: Első lábléc

en: Footer second
hu: Második lábléc

en: Footer third
hu: Harmadik lábléc
