jBase5 (7.x-1.4) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Comments
ja: コメント

en: More
ja: 続き

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Search
ja: 検索

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: up
ja: 上

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Updated:
ja: 更新:

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Your search yielded no results
ja: キーワードに該当するページは見つかりませんでした

en: Content top
ja: トップコンテンツ

en: You are here
ja: 現在地

en: Rounded corners
ja: 角丸

en: Box around
ja: 枠線

en: Each pane
ja: 各ペイン

en: Content bottom
ja: ボットムコンテンツ

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Choose whether to include the box around each pane (piece of content) or region (each column or region)
ja: ペイン（コンテンツ）やリージョン（カラムやリージョン）のそれぞれを枠線で囲むかどうか選択してください。

en: Sidebar first
ja: 第１サイドバー

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Sidebar second
ja: 第２サイドバー

en: Footer first
ja: 第1フッター

en: Footer second
ja: 第2フッター

en: Footer third
ja: 第3フッター
