jCarousel (7.x-2.7) - en to is translation catalogue (12 entries)

en: User interface
is: Notendaviðmót

en: Disabled
is: Óvirkt

en: None
is: Engin

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Before
is: Fyrir

en: After
is: Eftir

en: Vertical
is: Lóðrétt

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Both
is: Bæði

en: Last
is: Síðasta

en: seconds
is: sekúndur

en: First
is: Fyrsta
