jEditable inline content editing (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Published
fr: Publié

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: User Interface
fr: Interface utilisateur

en: Sticky
fr: Épinglé (en haut des listes)

en: Save field
fr: Enregistrer le champ

en: Whether or not the content is published.
fr: Si le contenu doit être publié ou non.

en: Whether or not the content is promoted to the front page.
fr: Si le contenu doit être promu en page d'accueil ou non.

en: Whether or not the content is sticky.
fr: Si le contenu doit être épinglé en haut des listes ou non.
