jEditable inline content editing (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Published
it: Pubblicato

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: User Interface
it: Interfaccia utente

en: Sticky
it: Sempre in cima

en: Save field
it: Salva il campo

en: Whether or not the content is published.
it: Se il contenuto è pubblicato o no.

en: Whether or not the content is promoted to the front page.
it: Se il contenuto è promosso alla prima pagina o no.

en: Whether or not the content is sticky.
it: Se il contenuto è sempre in cima o no.
