jEditable inline content editing (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Published
uk: Опубліковано

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: User Interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Sticky
uk: Прикріплені

en: Save field
uk: Зберегти поле

en: Whether or not the content is published.
uk: Опублікований цей матеріал чи ні.

en: Whether or not the content is promoted to the front page.
uk: Винесений на головну сторінку цей матеріал чи ні.

en: Whether or not the content is sticky.
uk: Прикріплений цей матеріал чи ні.
