jEditable inline content editing (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Published
pt: Publicado

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: User Interface
pt: Interface de usuário

en: Sticky
pt: Destacado

en: Save field
pt: Salvar campo

en: Whether or not the content is published.
pt: Se o conteúdo foi publicado ou não.

en: Whether or not the content is promoted to the front page.
pt: Se o conteúdo está promovido ou não para a página inicial.

en: Whether or not the content is sticky.
pt: Se o conteúdo é destacado ou não.
