Jenkins API (7.x-1.0-beta5) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Save
fa: ذخیره

en: Path
fa: مسیر

en: Method
fa: روش

en: Data
fa: داده
