Jenkins API (7.x-1.0-beta5) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Save
pt: Guardar

en: Path
pt: Caminho

en: Method
pt: Método

en: Data
pt: Dados
