Jenkins API (7.x-1.0-beta6) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Save
it: Salva

en: Path
it: Percorso

en: Method
it: Metodo

en: Parameters
it: Parametri

en: Data
it: Dati
