Drupal QuickBooks Integration (7.x-1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Terms
fa: واژه‌ها

en: here
fa: اینجا

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Taxes
fa: مالیات‌ها

en: Products
fa: محصولات

en: Rate
fa: نرخ

en: Delete tax rule
fa: حذف قانون مالیات

en: Taxed product types
fa: انواع محصولات مالیات‌دار

en: conditions
fa: شرایط

en: Are you sure you want to delete @name?
fa: آیا از حذف @name اطمینان دارید؟

en: No rates available.
fa: هیچ نرخی در دسترس نیست.

en: Tax rate %name saved.
fa: نرخ مالیات %name ذخیره شد.

en: That tax rate does not exist.
fa: نرخ مالیات وجود ندارد.

en: This action cannot be undone. Any orders that have been charged this tax may lose tax if you proceed.<br />If you just want this tax to no longer be applied to orders, consider disabling its predicate instead.
fa: این عملیات غیر قابل برگشت است. هر سفارشی كه با این مالیات انجام شده باشد در صورت انجام این عملیات ممكن است حذف شود. اگر شما فقط می خواهید این مالیات به سفارشات دیگر اعمال نشود  به جای ان غیر فعال نمودن منشاء آن را در نظر داشته باشید

en: Tax rate %name deleted.
fa: نرخ مالیات %name حذف شد.

en: Payment Method
fa: شیوه‌ی پرداخت

en: There are no tax rates yet. <a href="@link">Add a tax rate</a>.
fa: هیچ نرخ مالیاتی تعریف نشده است. <a href="@link">یک نرخ مالیات ایجاد کنید</a>.

en: There are no tax types yet. <a href="@link">Add a tax type</a>.
fa: هیچ نوع مالیاتی تعریف نشده است. <a href="@link">یک نوع مالیات ایجاد کنید</a>.

en: Order in checkout
fa: سفارش در مرحله‌ی تکمیل سفارش

en: Tax rate %name created.
fa: نرخ ماليات %name ايجاد شد.
