Drupal QuickBooks Integration (7.x-1.0-rc10) - en to cs translation catalogue (34 entries)

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: None
cs: Žádné

en: Message
cs: Zpráva

en: Weight
cs: Váha

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Terms
cs: Termíny

en: Invoice
cs: Faktura

en: Payment
cs: Platba

en: here
cs: zde

en: Process
cs: Zpracovat

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: Taxes
cs: Daně

en: Tax rate
cs: Daňová sazba

en: Payment method
cs: Způsob platby

en: Order ID
cs: ID objednávky

en: Rate
cs: Hodnocení

en: Display format
cs: Formát zobrazení

en: Delete tax rule
cs: Odstranit daňové pravidlo

en: Taxed product types
cs: Daněné typy produktů

en: Taxed line items
cs: Daněné řádkové položky

en: conditions
cs: podmínky

en: Are you sure you want to delete @name?
cs: Opravdu smazat @name?

en: Taxed products
cs: Daněné produkty

en: Shippable products
cs: Doručovatelné produkty

en: Any product
cs: Libovolný produkt

en: No rates available.
cs: Nejsou k dispozici žádné daňové sazby.

en: Tax rate %name saved.
cs: Daňová sazba %name uložena.

en: That tax rate does not exist.
cs: Tato daňová sazba neexistuje.

en: This action cannot be undone. Any orders that have been charged this tax may lose tax if you proceed.<br />If you just want this tax to no longer be applied to orders, consider disabling its predicate instead.
cs: Tuto akci nemůžete vzít zpět. Ze všech objednávek, na které byla tato daň uplatněna se může daň ztratit.<br />Pokud chcete jen, aby se daň na další objednávky neuplatňovala, je vhodnější ji vypnout.

en: Tax rate %name deleted.
cs: Daňová sazba %name smazána.
