Drupal QuickBooks Integration (7.x-1.0-rc12) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: None
pt: Nenhum

en: Message
pt: Mensagem

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Terms
pt: Termos

en: Invoice
pt: Fatura

en: Payment
pt: Pagamento

en: here
pt: aqui

en: Process
pt: Processo

en: Save settings
pt: Guardar definições

en: Account type
pt: Tipo de conta

en: Taxes
pt: Impostos

en: Tax rate
pt: Taxa de imposto

en: Payment method
pt: Método de pagamento

en: Order ID
pt: ID da encomenda

en: Rate
pt: Taxa

en: Data
pt: Dados

en: Display format
pt: Formato da vista

en: Line item
pt: Item de linha

en: Commerce Order
pt: Encomenda do Commerce

en: Component name
pt: Nome do componente

en: Calculate taxes for a line item
pt: Calcular impostos para um item de linha

en: There are no tax rates yet. <a href="@link">Add a tax rate</a>.
pt: Ainda não existem taxas de imposto. <a href="@link">Adicionar uma taxa de imposto</a>.

en: There are no tax types yet. <a href="@link">Add a tax type</a>.
pt: Ainda não existem tipos de imposto. <a href="@link">Adicionar tipo de imposto</a>.

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
pt: Como os dados serializados devem ser exibidos. Você pode escolher uma chave de matriz / objeto personalizada ou um print_r na saída completa.

en: Full data (unserialized)
pt: Os dados completos (não serializados)

en: Full data (serialized)
pt: Os dados completos (serializados)

en: A certain key
pt: A chave

en: Which key should be displayed
pt: Qual a chave que deve ser exibida

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
pt: Tem de inserir uma chave se quer exibir uma chave de dados

en: Order in checkout
pt: Encomenda em checkout
