Drupal QuickBooks Integration (7.x-1.0-rc13) - en to da translation catalogue (46 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: None
da: Ingen

en: Message
da: Meddelelse

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Terms
da: Ord

en: Invoice
da: Faktura

en: Payment
da: Betaling

en: here
da: her

en: Process
da: Behandl

en: Save settings
da: Gem indstillinger

en: Account type
da: Kontotype

en: Taxes
da: Afgifter

en: Tax rate
da: Afgift

en: Payment method
da: Betalingsmetode

en: Order ID
da: Ordre ID

en: Rate
da: Bedøm

en: Display format
da: Visningsformat

en: Delete tax rule
da: Slet afgiftsregel

en: Taxed product types
da: Afgiftsbelagte produkttyper

en: Taxed line items
da: Afgiftsbelagte varelinjer

en: conditions
da: betingelse

en: Are you sure you want to delete @name?
da: Ønsker du at slette @name?

en: Taxed products
da: Afgiftsbelagte produkter

en: Shippable products
da: Produket som kan sendes

en: Any product
da: Ethvert produkt

en: No rates available.
da: Ingen tilgængelige satser.

en: Tax rate %name saved.
da: Afgiftssats %name gemt.

en: That tax rate does not exist.
da: Denne afgiftrate eksisterer ikke

en: Tax rate %name deleted.
da: Afgiftrate %name er slettet

en: Line item
da: Varelinje

en: Commerce Order
da: Commerce Ordre

en: Calculate taxes for a line item
da: Beregner afgifter på en varelinje

en: There are no tax rates yet. <a href="@link">Add a tax rate</a>.
da: Der er endnu ingen afgiftssatser. <a href="@link">Tilføj en afgiftssats</a>.

en: There are no tax types yet. <a href="@link">Add a tax type</a>.
da: Der er endnu ingen afgiftstyper. <a href="@link">Tilføj en afgiftstype</a>.

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
da: Hvordan serialiseret data skal vises. Du kan vælge en brugerdefineret array/objekt-nøgle eller en print_r af det fulde output.

en: Full data (unserialized)
da: Alle data (ikke serialiseret)

en: Full data (serialized)
da: Alle data (serialiseret)

en: A certain key
da: En bestemt nøgle

en: Which key should be displayed
da: Hvilken nøgle der skal vises

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
da: Du er nødt til at indtaste en nøgle hvis du ønsker at vise en nøgle for data.

en: Order in checkout
da: Ordre i checkout
