Drupal QuickBooks Integration (7.x-1.0-rc13) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: None
id: Tiada

en: Message
id: Pesan

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Payment
id: Pembayaran

en: here
id: di sini

en: Process
id: Proses

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Payment method
id: Metode pembayaran

en: Display format
id: Format tampilan

en: Component name
id: Nama komponen

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
id: Bagaimana seharusnya data serial ditampilkan. Anda dapat memilih larik tersuai/kunci objek atau print_r pada output penuh.

en: Full data (unserialized)
id: Data lengkap (mentah)

en: Full data (serialized)
id: Data lengkap (serial)

en: A certain key
id: Kunci tertentu

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
id: Anda harus memasukkan sebuah kunci jika Anda ingin menampilkan kunci data.
