Drupal QuickBooks Integration (7.x-1.0-rc16) - en to uk translation catalogue (42 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: None
uk: Немає

en: Message
uk: Повідомлення

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Terms
uk: Терміни

en: Invoice
uk: Рахунок

en: Payment
uk: Оплата

en: here
uk: тут

en: Process
uk: Обробити

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Account type
uk: Тип облікового запису

en: Taxes
uk: Податки

en: Tax rate
uk: Податкова ставка

en: Payment method
uk: Спосіб оплати

en: Order ID
uk: ID замовлення

en: Rate
uk: Оцінити

en: Delete tax rule
uk: Вилучити правило оподатковування

en: Taxed product types
uk: Оподатковані типи товарів

en: conditions
uk: умови

en: Are you sure you want to delete @name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити @name?

en: Taxed products
uk: Оподатковані товари

en: Shippable products
uk: Товари, що доступні для доставки

en: Any product
uk: Будь-який товар

en: No rates available.
uk: Ставок немає.

en: Tax rate %name saved.
uk: Ставка податку %name збережена.

en: That tax rate does not exist.
uk: Цієї ставки податку не існує.

en: This action cannot be undone. Any orders that have been charged this tax may lose tax if you proceed.<br />If you just want this tax to no longer be applied to orders, consider disabling its predicate instead.
uk: Ця дія не може бути скасована. Будь-які замовлення, в яких був стягнутий даний податок, за умови продовження можуть його позбутися.<br />Якщо ви просто хочете, щоб даний податок більше не застосовувався до замовлень, розгляньте як варіант можливість вимкнення його предиката.

en: Tax rate %name deleted.
uk: Ставку податку %name видалено.

en: Line item
uk: Позиція обліку

en: Commerce Order
uk: Торгівля: Замовлення

en: Component name
uk: Назва компоненту

en: Calculate taxes for a line item
uk: Обчислити податки для позиції обліку

en: There are no tax rates yet. <a href="@link">Add a tax rate</a>.
uk: Жодної ставки податку ще не створено. <a href="@link">Додати ставку податку</a>.

en: There are no tax types yet. <a href="@link">Add a tax type</a>.
uk: Жодного типу податку ще не створено. <a href="@link">Додати тип податку</a>.

en: Order in checkout
uk: Замовлення в процесі оформлення

en: Configure tax rates and rules.
uk: Налаштувати податкові ставки та правила.

en: Tax rate %name created.
uk: Створена податкова ставка %name.
