Drupal QuickBooks Integration (7.x-1.0-rc3) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Terms
tr: Terimler

en: here
tr: buraya

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Taxes
tr: Vergiler

en: Products
tr: Ürünler

en: Rate
tr: Puan

en: Data
tr: Veri

en: Display format
tr: Görüntüleme biçimi

en: Delete tax rule
tr: Vergi kuralı sil

en: Taxed product types
tr: Vergilendirilmiş ürün tipleri

en: Payment Method
tr: Ödeme Yöntemi

en: Component name
tr: Bileşen adı

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
tr: Diziselleştirilmiş verilerin görüntülenme şekli. Tam çıktıda özel bir dizi/nesne anahtarı ya da print_r seçebilirsiniz.

en: Full data (unserialized)
tr: Tam veri (diziselleştirilmemiş)

en: Full data (serialized)
tr: Tam veri (diziselleştirilmiş)

en: A certain key
tr: Belirli bir anahtar

en: Which key should be displayed
tr: Hangi anahtarın görüntüleneceği

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
tr: Verinin anahtarını görüntülemek istiyorsanız bir anahtar girmeniz gerekir.

en: Configure tax rates and rules.
tr: Vergi oranlarını ve kuralları ayarla.
