Drupal QuickBooks Integration (7.x-1.0-rc11) - en to sv translation catalogue (40 entries)

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Cancel
sv: Avbryt

en: None
sv: Ingen

en: Message
sv: Meddelande

en: Weight
sv: Vikt

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Terms
sv: Termer

en: Invoice
sv: Faktura

en: Payment
sv: Betalning

en: here
sv: här

en: Process
sv: Behandla

en: Save settings
sv: Spara inställningar

en: Taxes
sv: Skatter

en: Tax rate
sv: Skattesats

en: Payment method
sv: Betalningsmetod

en: Order ID
sv: ID för beställning

en: Rate
sv: Betygsätt

en: Display format
sv: Visningsformat

en: Delete tax rule
sv: Ta bort skatteregel

en: Taxed product types
sv: Skattade varutyper

en: Taxed line items
sv: Skattade varuartiklar

en: conditions
sv: villkor

en: Are you sure you want to delete @name?
sv: Är du säker på att du vill ta bort @name

en: Taxed products
sv: Beskattade varor

en: Shippable products
sv: Faktbara varor

en: Any product
sv: Alla varor

en: No rates available.
sv: Inga skattesatser tillgängliga.

en: Tax rate %name saved.
sv: Skattesats %name sparad.

en: That tax rate does not exist.
sv: Den skattesatsen finns inte.

en: This action cannot be undone. Any orders that have been charged this tax may lose tax if you proceed.<br />If you just want this tax to no longer be applied to orders, consider disabling its predicate instead.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras. Alla beställningar som har tagits betalt med denna skatt kan förlora skatt om du fortsätter.<br />Om du inte vill att denna skatt skall läggas på beställningar, fundera på att ta bort grundtillståndet istället.

en: Tax rate %name deleted.
sv: Skattesatsen %name har raderats.

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
sv: Hur skall den seriella datainformationen visas. Du kan välja en anpassad nyckel för array/object eller en print_r på den fullständiga utmatningen.

en: Full data (unserialized)
sv: Fullständig data (ej seriell)

en: Full data (serialized)
sv: Fullständig data (seriell)

en: A certain key
sv: En viss nyckel

en: Which key should be displayed
sv: Vilken nyckel skall visas

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
sv: Du måste ange en nyckel om du vill visa en nyckel från datainformationen.
