JIRA Issue Collector (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
pt: Mostrar se o seguinte código de PHP retorna <code>TRUE</code> (modo PHP, só para peritos).

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Insira uma página por linha como caminhos Drupal. O caractér '*' substitui qualquer outro. Exemplos de caminhos são %blog para a página do blogue e %blog-wildcard para cada blogue pessoal. %front é a página principal

en: Role specific visibility settings
pt: Definições de visibilidade específicas do grupo de utilizadores

en: Page specific visibility settings
pt: Definições de visibilidade específicas de páginas

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
pt: Se o modo PHP for escolhido, introduza o código PHP entre %php. Note que executar código PHP incorrecto pode danificar o seu site Drupal.
