JIRA Issue Collector (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
tr: Aşağıdaki PHP kodu <code>TRUE</code> dönerse göster (PHP-kipi, sadece uzmanlar).

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Drupal yolunu kullanarak her satıra tek bir sayfa girin. '*' karakteri jokerdir. Örnek: ağ günlüğü sayfası için %blog; tüm kişisel ağ günlükleri için %blog-wildcard. Anasayfa için %front kullanınız.

en: Role specific visibility settings
tr: Role özel görünürlük ayarları

en: Page specific visibility settings
tr: Sayfaya özel görünürlük ayarları

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
tr: Eğer PHP kipi seçildiyse PHP kodlarını %php arasında girin. Hatalı PHP kodu çalıştırmanın Drupal sitenizi bozacağını unutmayın.
