JivoSite Widget (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: E-mail
fr: Courriel

en: Password
fr: Mot de passe

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Save
fr: Enregistrer

en: Paths
fr: Chemins

en: Your name
fr: Votre nom

en: Other
fr: Autre

en: Buttons
fr: Boutons

en: Signup
fr: Inscription

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %user for the current user's page and %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
fr: Spécifiez les pages en utilisant leurs chemins. Saisissez un chemin par ligne. Le caractère '*' est un caractère de substitution. Par exemple, %user est le chemin pour la page de l'utilisateur actuel et %user-wildcard est celui pour toutes les pages utilisateur. %front est le chemin de la page d'accueil.
