Job Scheduler (7.x-2.0-alpha3) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Title
da: Titel

en: Next
da: Næste

en: enabled
da: aktiveret

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: disabled
da: deaktiveret

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: Never
da: Aldrig

en: (Disabled)
da: (Slået fra)

en: Last
da: Sidste

en: Triggers are events on your site, such as new content being added or a user logging in. The Trigger module associates these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content containing certain keywords or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure advanced actions (actions requiring configuration, such as an e-mail address or a list of banned words).
da: Triggers er hændelser på dit site, f.eks. når der oprettes nyt indhold eller en bruger logger ind. Trigger-modulet knytter disse hændelser til handlinger, f.eks. afpublicering af indhold med bestemte nøgleord eller afsendelse af mail til en administrator. Siden med <a href="@url">indstillinger for handlinger</a> indeholder en liste af eksisterende handlinger  og gør det muligt at oprette og tilpasse avancerede handlinger (handlinger som kræver konfiguration som f.eks. en e-mail-adresse eller en liste af forbudte ord).

en: Job Scheduler
da: Planlægger kørsel af jobs.

en: Finished processing scheduled jobs (!time s, !total total, !failed failed).
da: Planlagte jobs udført (!time s, !total i alt, !failed fejlede).
