Job Scheduler (7.x-2.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Next
ru: Вперёд

en: enabled
ru: включено

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: disabled
ru: отключено

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: edit
ru: изменить

en: Save
ru: Сохранить

en: Never
ru: Никогда

en: (Disabled)
ru: (Отключено)

en: Last
ru: Последний

en: Triggers are events on your site, such as new content being added or a user logging in. The Trigger module associates these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content containing certain keywords or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure advanced actions (actions requiring configuration, such as an e-mail address or a list of banned words).
ru: Системными событиями являются, например, добавление нового документа или вход пользователя в аккаунт. События связаны с действиями, то есть определёнными задачами, которые нужно выполнить при возникновении определённого события. На <a href="@url">странице действий</a> можно найти список существующих действий и добавить, в случае необходимости, новые.

en: Job Scheduler
ru: Планировщик заданий

en: Scheduler API
ru: API планировщика

en: Finished processing scheduled jobs (!time s, !total total, !failed failed).
ru: Завершена обработка запланированных заданий (!time с., всего задач: !total, неудавшихся: !failed).
