Job Scheduler (7.x-2.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Next
uk: Наступний

en: enabled
uk: увімкнено

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: disabled
uk: вимкнено

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Never
uk: Ніколи

en: (Disabled)
uk: (Вимкнено)

en: Last
uk: Останній

en: Triggers are events on your site, such as new content being added or a user logging in. The Trigger module associates these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content containing certain keywords or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure advanced actions (actions requiring configuration, such as an e-mail address or a list of banned words).
uk: Тригери - це події, що відбуваються на сайті: наприклад, додавання нового матеріалу або вхід на сайт користувача. Модуль Тригер пов'язує ці тригери з діями (функціональними завданнями), як-от зняття з публікації матеріалу, що містить певні ключові слова, або надсилання листа адміністраторові. Сторінка <a href="@url">Налаштування дій</a> містить перелік наявних дій і надає можливість створювати і налаштовувати розширені дії (дії, що вимагають налаштувань, на зазначення адреси електронної пошти або списку заборонених слів).
