Job Scheduler (7.x-2.0) - en to el translation catalogue (16 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Next
el: Επόμενο

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: edit
el: επεξεργασία

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Never
el: Ποτέ

en: Last
el: Τελευταίο

en: Usage
el: Χρήση

en: About
el: Περί

en: Triggers are events on your site, such as new content being added or a user logging in. The Trigger module associates these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content containing certain keywords or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure advanced actions (actions requiring configuration, such as an e-mail address or a list of banned words).
el: Οι σκανδάλες είναι γεγονότα στον ιστοτόπο σας, όπως η προσθήκη νέας ύλης ή η σύνδεση ενός χρήστη στο σύστημα. Η μονάδα Trigger συνδυάζει τις σκανδάλες με ενέργειες (λειτουργικές διεργασίες), όπως η άρση δημοσίευσης περιεχομένου ή η αποστολή e-mail σε ένα διαχειριστή. Η <a href="@url">σελίδα ρυθμίσεων των Ενεργειών</a> περιέχει μια λίστα από υπάρχουσες ενέργειες και δίνει τη δυνατότητα για τη δημιουργία και ρύθμιση προχωρημένων ενεργειών. (ενέργειες που απαιτούν παραμετροποίηση, όπως μια διεύθυνση e-mail ή μια λίστα απαγορευμένων λέξεων).
